Szukam dobrego blacharza/lakiernika - Poznań

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • steff
    Classic
    • 2008
    • 8

    Szukam dobrego blacharza/lakiernika - Poznań

    Zamieszczone przez Maicroft
    rezon, Szkoda ze ta statystyka nie wyskakuje w polaczeniu LPG + PB

    Wtedy widac realny koszt km dla samego paliwa. Wtedy rzeczywiscie nie jest to jakies 18gr/km a juz 23gr/km O tym wielu zapomina przy instalacjach sekwencyjnych :roll:
    i żyja w błogiej nieświadomości. Niewielu pamięta o koszcie dodatkowego badania technicznego, regulacjach/serwisie instalacji LPG, dodatkowych kosztach materiałów eksploatacyjnych (choć większość i tak częściej nie wymienia świec, kabli WN, itp.)

    Ja swoją bardzo obiektywną ocenę LPG opieram na doświadczeniach technicznych (bardzo pozytywnych z użytkowania dwóch aut z LPG) oraz analitycznych (podliczenie wszystkich związanych z gazem kosztów). I już gdzieś udowodniłem, że prawdziwa oszczędność z jazdy na gazie nie jest większa, niż 7-8gr/km. Jako umysł ścisły stwierdzam wiec, że udowadnianie "taniości" jazdy na gazie (jakże często słyszę o 50%-60% oszczędności) wynika z niewiedzy lub chęci udowodnienia swojej nieprawdziwej racji.
    Powiem tak: subiektywne odczucia użytkowników LPG mogą stwierdzać, że jest to super oszczędność. Obiektywna analiza pokazuje, że (dla rocznych przebiegów około 20.000km) oszczędnoć zamyka się kwotą 3-4zł/dzień, czyli kosztem jednego piwa, lub 100zł/miesiąc, albo 1200zł/rok...

    Są tacy, którzy mówią, że wolą założyć instalację i cieszyć się tanią jazdą. Ja tam wolę lać Pb i nie wyśleć o tym, że muszę "zamortyzować" koszt zakupu instalacji...
    Z bronią jest jak z ludźmi, zawsze się psuje kiedy jest najbardziej potrzebna...
  • czarny_tut
    Classic
    • 2007
    • 5

    #2
    Szukam dobrego blacharza/lakiernika - Poznań

    Witam,
    mam trochę bok do wyklepania, polakierowania; przerysowanie razem z wgnieceniem, kogo polecacie w Poznaniu?

    pozdrawiam, czarnY
    <--------------------->
    czarnY
    <--------------------->

    Komentarz

    Pracuję...